|
Šio tinklapio idėja gimė 2012 metais. 18 socialinio darbo praktikų susirinko rašyti metodinės medžiagos socialiniams darbuotojams, dirbantiems su socialinės rizikos šeimomis. Ilgai galvojome kaip galėtume vienas su kitu kalbėtis, palaikyti ir džiaugtis pasiekimais darbe. Todėl 2014 metais susibūrė iniciatyvinė grupė, kuri pradėjo žengti pirmuosius žingsnius kuriant šį tinklapį. Šis tinklapis yra sukurtas ir palaikomas iniciatyvinės grupės, kuri nėra jokio projekto dalis ar projekto rezultatas.
Darbo grupės metu suvokėme kaip trūksta dalinimosi mintimis, patirtimi, įžvalgomis ir darbine praktika, ir kad žmonės džiaugiasi galėdami vieni su kitais tai daryti.
Visa pateikta informacija tinklapyje yra saugoma autorinių teisių. Jei norite naudoti autorių informaciją iš šio tinklapio kituose šaltiniuose, būtina nurodyti autorių ir tikslią nuorodą arba dėl informacijos talpinimo susiekti su tinklapio administratoriais.
Esu Giedrė, socialinė darbuotoja. Dirbau NVO vaikų dienos centre, psichikos sveikatos srityje, socialine darbuotoja su rizikos šeimomis, socialinių paslaugų centro vaikų dienos cente. Šiuo metu dirbu socialinio darbo organizatore. Mane žavi ir stebina socialinio darbo platumas, kūrybiškumas, žmonių gebėjimas megzti įvairiausius ryšius, rasti išeitis iš keblių situacijų. Dalinkimės tuo, kas veikia, tuo kas tikra ir gera.
Esu Lina. Mokiausi etikos specialybės tuometiniame Vilniaus pedagoginiame universitete. Po trečio kurso dirbau vaikų vasaros poilsio stovykloje, kurioje susipažinau su globos namų vaikais. Buvau pakviesta savanoriauti vaikų globos namuose, vėliau – dirbti. Įgijau socialinio darbuotojo kvalifikaciją.
Visą laiką -15 metų, dirbau tik su vaikais ir paaugliais, dažniausiai su paaugliais. Šiuo metu esu bendruomeninių vaikų globos namų padalinio koordinatorė.
Darbas su paaugliais nuolat kelia naujų iššūkių, dažnai lieka neatsakytų klausimų. Šis darbas atveria galimybes ieškoti geresnių sprendimų, tinkamesnių darbo metodų, siekti vis geriau suprasti neigiamas patirtis išgyvenusius paauglius. Tuo pačiu atsakyti į klausimus, kaip su kiekvienu iš jų bendrauti, kad jaustųsi girdimi, kad girdėtų mane, kad taptų savarankiškais ir atsakingais už savo poelgius.
Socialinis darbas glaudžiai susijęs su etika. Šioje srityje mane domina deklaruojamų dvasinių vertybių ir realaus gyvenimo atitikimas. Man svarbu ugdytis tokį elgesį, kuris nežeistų kitų, ir to paties mokyti vaikus.
Džiaugiuosi galėdama prisijungti prie socdarbas.lt komandos, galimybe dalintis tuo, kas man svarbu, galimybe kartu tobulėti ir ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus.
Esu Kristina. Gimiau ir augau tais laikais, kai sąmoningumas, kalbėjimasis, lygiavertis santykis šeimose buvo labiau išimtis nei taisyklė. Tačiau laimei radosi gyvenime terpių, kuriose supratau koks svarbus žmogui yra palaikymas, lygiavertiškumas, kalbėjimasis ir priėmimas. Su socialinio darbo magistro studijomis į mano gyvenimą atėjo tokie terminai kaip refleksija, empatija, palydėjimas, kuriuos praktiškai patyriau ir išbandžiau dirbdama su jaunuoliais nevyriausybinėje organizacijoje "Actio Catholica Patria", kurioje praleidau bene 10 gyvenimo metų. Iš pradžių kaip savanorė, vėliau kaip socialinė darbuotoja ir galiausiai kaip vadovė. Nors socialinio darbo lauke daugiau laiko praleidau vadovaudama ir lydėdama komandą, tačiau visada save identifikuoju ir pristatau kaip socialinę darnbuotoją. Mano manymu socialinis darbas yra labai svarbi visuomenėje veikla, reikalaujanti daug žinių, įgūdžių, nuolatinio mokymosi ir profesionalumo, kuriame būti geru žmogumi yra labai svarbu, tačiau vien tik to nepakanka.
Mano vardas Lies Gualthérie van Weezel, gimiau bei mokiausi Nyderlanduose. Dirbau socialine darbuotoja institucijoje jaunimui su fizine negalia; dėsčiau vidutinio ir aukštesnio lygio kursuose socialiniams darbuotojams (atitinkančiuose bakalauro ir magistro lygį); esu supervizorė ir nepriklausoma ekspertė temose: socialinio darbo metodai, grupinis darbas, komandinis darbas, vadyba.
Nuo 1996 metų reguliariai atvykstu į Lietuvą ir esu įsitraukusi į kelis projektus socialinio darbo sferoje, vedu seminarus ir supervizijas.
Rašau ir domiuosi šiomis temomis: neįgaliųjų integracija, darbo metodai dirbant socialinį darbą institucijose, organizaciniai socialinio darbo aspektai. Kartu su Lietuvos socialiniais darbuotojais parašiau šiuos leidinius: "Mąstyti, veikti, būti. Socialinis darbas organizacijoje" ir "Socialinis darbas su rizikos šeimomis. Metodinė medžiaga socialiniams darbuotojams".
Esu Violeta, dirbu socialine darbuotoja socialinės globos centre "Vija". 2019 m. baigiau socialinio darbo bakalauro studijas Vytauto Didžiojo universitete. Prieš tai mano darbinė patirtis tiesioginių sąsajų su socialiniu darbu neturėjo.
Dar studijuodama socialinį darbą universitete susipažinau su Kauno Arkos bendruomene ir beveik 4 metus ten savanoriavau. Bendruomenėje turėjau galimybę pažinti žmones su intelekto ir/ar psichosocialine negalia. Būtent savanorystė įtakojo mano tolimesnius pasirinkimus socialinio darbo praktikoje. Pamačiusi kaip skiriasi gyvenimo kokybė žmonėms su intelekto ir/ar psichosocialine negalia gyvenant namuose su artimaisiais ir „valdiškuose“ namuose, kilo noras prisidėti tą skirtumą mažinant.
Deinstitucionalizacijos procesas globos namuose, klientų įtraukimas į bendruomenes, jų įgalinimas per įvairias veiklas, pagarbaus santykio tarp darbuotojo ir klientų kūrimas – tai yra tai, kuo aš šiandien gyvenu socialiniame darbe.
Mano vardas Irina. Esu socialinė darbuotoja, supervizorė. Baigiau "socialinio darbo medicinoje" bakalaurą, "visuomenės sveikatos vadybos" magistrą bei trejų metų podiplomines supervizijos studijas. Dar bestudijuodama pradėjau dirbti NVO su jaunuoliais beišeinančiais ir išėjusiais iš vaikų globos namų. Būtent šis darbas leido man suprasti, kad vienas svarbiausių socialinio darbo aspektų yra komanda, žmonės, kuriems taip pat rūpi ką tu darai, su kuriais galima analizuoti atvejus, labiau suprasti esamą situaciją, savo klientus ir save patį visame kontekste. Esu labai dėkinga, kad galėjau patirti tikrą komandinį darbą, tačiau žinau, kad tai yra labai reti atvejai. Dažnai komandos neturim arba ji yra tik taip vadinama. Arba komanda yra ir jos nariai nori dirbti kartu, bet sistema nesuteikia tam galimybės, nėra apmokamas netiesioginis darbas, pasitarimai. Todėl tikiu šios svetainės prasme, kad čia žmonės gali rasti sau erdvę užduoti klausimus, išsakyti savo rūpestį, nuomonę, būti išgirsti ir užkalbinti socialinių darbuotojų, specialistų, kuriems irgi rūpi!
Esu Guoda (socialinio darbo bakalaurė ir socialinės politikos magistrė). Beveik 5 metus dirbau socialine darbuotoja vaikų dienos centre. Šiuo metu tiesioginio socialinio darbo nedirbu, tačiau nesu nutolusi nuo to ir vis bandau palaikyti „pulsą“. Socialinis darbas mano akimis yra kūryba ir improvizacija su tvirtu, neabejingu profesionalumu. Tikiu, kad tvirtai tikėdami, kūrybiškai (bet jautriai) improvizuodami, būdami neabejingi ir besirūpindami savo profesine kompetencija, socialiniai darbuotojai gali padėti žmonėms keistis ir spręsti problemas. Todėl turiu vilties, kad šis tinklapis taps didele pagalba ieškantiems ar viltį praradusiems socialiniams darbuotojams bei bus vieta dalintis laimėjimais, pasiekimais ir tais mažais džiaugsmais socialiniame darbe, kuriuos dažnai visai nepelnytai pamirštam.
Mano vardas Rita, esu baigusi socialinį darbą/ socialinę pedagogiką Evangelishe Hochschule für soziale Arbeit, Drezdene, Vokietijoje. Specializacija- socialinis darbas su negalią turinčiais ir psichinėmis ligomis sergančiais žmonėmis. Grįžusi į Lietuvą patekau į kitą sritį- socialinį darbą su jaunimu, padėjau vystyti atviro jaunimo centro ir lydimo būsto veiklas nevyriausybinėje įstaigoje A.C.Patria. Šis darbas vyko gana šiltomis sąlygomis, nes kolegos buvo suinteresuoti augti profesijoje, daug dėmesio skyrėme darbo refleksijai, analizei. Kai įsitraukiau į projektą su socialinės rizikos šeimomis, pamačiau, kad realybė kur kas atšiauresnė- socialiniai darbuotojai neretai neturi palaikymo, erdvės, kur gali aptarti kylančias įtampas, trūksta metodinių žinių.
Kadangi labai tikiu socialiniu darbu kaip priemone, galinčia padėti žmonėms laimingiau ir tikriau gyventi, norėjau prisijungti prie šios platformos kūrimo. Tikiuosi tai bus vieta, kur galėsime dalintis, mokysimės diskutuoti, būti atviri ir neabejingi vienas kito nuomonei.
Esu Asta. Baigiau socialinio darbo bakalauro ir magistro studijas Lietuvoje. Teko mokytis ir stažuotis Vokietijoje. Socialinio darbo karjerą pradėjau nuo darbo su šeimomis. Pastaruosius kelerius metus nedirbu socialinio darbo tiesiogiai; šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose (tačiau viena koja ir abiem ausim „seku įvykius“). Labiausiai socialiniame darbe vertinu profesionalumą su išreikštu noru tobulėti ir ieškoti sprendimų pačiose sudėtingiausiose situacijose bei drąsą kelti rūpimus klausimus, teikti siūlymus, diskutuoti, keistis patirtimi – tokią galimybę turime šiame puslapyje. Naudokimės ja, dalindamiesi savo darbiniais džiaugsmais ir rūpesčiais. Tik tiesiogiai bendraujant ir bendradarbiaujant bei dalinantis informacija viskas vyksta greičiau ir sklandžiau bei turiningiau. "Aukime" ir padėkime "augti" kitiems!
Esu Gintarė, mokiausi ir įgijau socialinio darbo specialybę. Vėliau supratau , kad noriu kažko daugiau ir plačiau taigi pradėjau studijuoti socialinę politiką ir įgijau magistro laipsnį. Studijų metu visada domino iššūkiai ir išbandyti įvairias socialinio darbo sritis. Taigi turėjau praktikos įvairiose srityse: darbe su neįgaliais, vaikais, jaunimu, savanoriais. Mano susidomėjimo sritis liko ir vis dar yra vaikai, šeima ir jaunimas. Šiuo metu dirbu A.C. Patria Savarankiškumo būste, kuris neleidžia atitrūkti nuo realybės ir vis atneša daug supratimų, suvokimo ir pažinimo.
Gilindama žinias studijose, seminaruose ir mokymuose vis išgirsdavau, jog sudėtinga kalbėtis, būti išgirstiems ar turėti erdvės pasikalbėjimui. Linkiu, jog ši terpė būtų erdvė susirasti bendraminčius, praplėsti akiratį, pasidžiaugti, paliūdėti dėl savo darbo rezultatų bei gauti energijos, įkvėpimo.
|