|
Šios knygos autorė, ne tik mokslininkė, bet ir mama, auginanti du vaikus, turinčius Autizmo spektro bei aktyvumo ir elgesio sutrikimus (ADHD). Jos knygos išverstos daugiau nei į 25 kalbas. Visame pasaulyje ji prisideda prie įvairiausių leidinių, konferencijų ir tinklalapių. Autorės tinklapio nuoroda: www.ellennotbohm.com.
Knyga parašyta anglų kalba, tačiau labai lengvai skaitoma, kadangi naudojama kasdieninė, šnekamoji kalba, nevartojamos mokslinės sąvokos. Autorė pateikia įvykius, pavyzdžius iš savo šeimos gyvenimo, kasdienių įvykių. Toks rašymo stilius įtraukia ir skatina mąstyti, kaip patarimus, pateiktą patirtį būtų galima pritaikyti kasdieninėje veikloje, bendraujant su vaiku ir jo aplinka bei atsakyti į kylančius klausimus. Knyga gali būti naudinga ne tik tėvams, kurie augina autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus, bet specialistams, kurie su tuo susiduria profesinėje veikloje.
Skaityti daugiau...
Pasiėmiau iš bibliotekos angliškai, bet išgirdau per radiją reklamą jau apie lietuvišką vertimą. Mano supratimu, socialiniams darbuotojams (ir kitiems dirbantiems su pažeistomis grupėmis), be to, visiems gyvenantiems posovietinėje (taigi traumavusioje) erdvėje būtinos žinios apie traumuojančias patirtis ir jų poveikį.
Indrė Gajdosikienė
Vilniaus universiteto dėstytoja
„Dažniausias elgesys su smurto aukomis – ištremti jas kuo toliau nuo sąmoningumo“, – teigia viena žymiausių pasaulyje traumų tyrėjų dr. Judith Lewis Herman. Seksualinė prievarta savaime labai sunki tema, o ją patyrusių žmonių galimybės gauti pagalbą vis dar menkos. Kviečiame susipažinti su „Pagalbos sau gidu seksualinę prievartą patyrusiems vyrams“.
Ši knyga ypatinga tuo, jog matymus, galimus sprendimo būdus pateikia ne vien tik socialinio darbo ekspertė, bet ir darbuotojai, kurie yra arti šeimų, vaikų. Pirmuoju smuiku groja praktika, kurią paremia teorija. Teorijos pateikiamos paprastais, sujungiant su praktika ir atskleidžiant socialinio darbuotojo situacijos sudėtingumą.
Kuriant šią knygą savo mintimis, patirtimi, norais bei lūkesčiais dalinosi socialiniai darbuotojai dirbantys su šeimomis sudėtingose situacijose, dirbantys su vaikais, specialistai iš Vaiko teisių apsaugos skyriais, mokslininkai bet atstovai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šių žmonių intensyvaus bendravimo ir darbo rezultatas yra ši knyga, kurioje galite pasisemti naujų idėjų, atrasti galimybę ir pavyzdį daryti ar pabandyti daryti kitaip. Autoriai pateikia ne vien tik realias situacijas bei analizę, bet ir kelis konkrečius darbo metodus, kuriuos galima panaudoti socialiniame darbe: analizuojant situacijas, vertinant kliento pokyčius. Naudojant išdėstytas mintis kūrybiškai galite netgi pradėti vertinti savo pasiektus darbus rezultatus efektyviau. Šioje knygoje taip pat galite rasti ir galimas dokumentų formas, kurias naudoja darbuotojai kaip pagalbą sau darbe su šeimomis, vaikais.
Knyga prieinama lietuvių ir anglų kalbomis. Knygos kaina 5 Eurai. Šią knygą galima įsigyti susisiekus el. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Ši knyga neįtelpa vien tik į socialinio darbo rėmus, kadangi yra šiek tiek daugiau. Joje galima rasti ir psichologijos ir sociologijos ir organizacinės, bendravimo psichologijos. Ši knyga parašyta kartu su socialinio darbo praktikais. Socialinio darbo ekspertė suteikia kitokį požiūrį ir gilesnę analizę kasdieninių situacijų. Knyga paremta realiais atvejais, kurie yra jautrūs, svarbūs tiek socialiniam darbuotojui, tiek klientui, tiek aplinkai. Šioje knygoje nerasite įmantrių žodžių, mokslinių terminų, ilgų nesuprantamų mokslinių formuluočių, sentencijų. Ji paremta kasdienine patirtimi, įžvalgomis, refleksijomis, pamąstymais. Po visu šiuo "paprastumu" slypi žmogiškumo pagrindas, esminės efektyvaus darbo taisyklės, santykio su klientais, vadovais ir kolegomis. Šią knygą galima skaityti iš naujo ir iš naujo, bei kiekvieną kartą atrasti naujų dalykų, pritaikyti darbo metodus ar suprasti dėl ko elgiamės, taip kaip elgiamės.
Knyga prieinama lietuvių ir anglų kalbomis. Knygos kaina 8 Eurai. Šią knygą galima įsigyti susisiekus el. paštu: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Autorė iš savo darbinės psichoterapeutės praktikos pateikia kaip galima panaudoti piešimą, lipdymą, pasakų kūrimą, vaidinimą ar pokalbį darbui su vaikais. Šioje knygoje nėra nudarymų ar rekomendacijų, kaip teisingai dirbti su vaikais ar sėkmės formulės. Tačiau šis leidinys suteikia galimybė pasisemti idėjų, kaip panaudoti įvairius užsiėmimus ir užmegzti santykį su vaikais.
Socialiniais darbuotojais, kurie dirba su šeimomis, vis garsiau kalba, kad neretais atvejais paslaugas tenka teikti šeimoms, kuriose suaugusiems šeimos nariams, t. y. tėvams, įtariami arba nediagnozuoti psichikos sutrikimai. Tokia tėvų būklė daro įtaką paslaugų teikimo ir socialinio darbo efektyvumui. Todėl labai svarbu, kad tiek socialiniai darbuotojai, tiek kiti pagalbos šeimoms teikėjai sugebėtų atpažinti galimus sutrikimus, žinotų, kaip reaguoti į klientų elgesį esant įtarimams dėl vienokių ar kitokių psichikos sutrikimų, kaip planuoti darbą su šeima ir pan.
Žinant su kokiais sunkumais susiduria socialiniai darbuotojai, buvo suburta praktikų grupė, kuri parengė metodines rekomendacijas savivaldybių administracijų vaiko teisių apsaugos skyrių specialistams ir socialiniams darbuotojams, dirbantiems su nepilnamečių tėvais, kuriems diagnozuotas (ar įtariamas) psichikos sutrikimas (-ai). Rekomendacijas galima rasti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos interneto puslapyje.
Straipsnyje aptariama tarptautinio socialinio darbo samprata, nagrinėjami tarptautinio socialinio darbo ypatumai dirbant su pabėgėliais ar prieglobsčio prašytojais Lietuvoje ir Švedijoje. Nagrinėjant tarptautinį socialinį darbą su pabėgėliais ar prieglobsčio prašytojais atskleidžiami organizacijų, dirbančių su tiksline grupe, bendradarbiavimo ypatumai, iššūkiai ir trūkumai. Pateikiamos ir analizuojamos tarptautinio socialinio darbo su pabėgėliais ar prieglobsčio prašytojais etinės dilemos. Straipsnį galite rast čia
Šiame straipsnyje pateikiami kokybinio tyrimo rezultatai. Dėmesio centre yra socialinių paslaugų prieinamumas šeimoms ir galimybė gauti pagalbą. Straipsnyje atsiskleidžia dvi skirtingos tradicijos ir požiūriai darbui su šeimomis. Tai sąlygoja skirtingas teikiamas paslaugas, šeimų, darbuotojų požiūrius ir tarpusavio santykius. Lietuvos ir Nyderlandų šeimos, socialiniai darbuotojai ir ekspertai dalinasi savo patirtimi, pamąstymais ir galimybėmis tobulinti paslaugų prieinamumą šeimoms.
|